آیا طلا نیروی کافی برای شکستن قیمت بالاتر پیدا می کند؟

[ad_1]

آیا طلا نیروی کافی برای شکستن قیمت بالاتر پیدا می کند؟طلانیوز: طلا معاملات روز دوشنبه بازار آمریکا را با اندکی افزایش به پایان رسید و از پایین‌ترین رکورد چهار ماه گذشته فاصله گرفت. تقاضا برای خرید ارزان در بازار معاملات نقدی و پوشش کوتاه مدت در بازار معاملات آتی، به بهبود قیمت طلا کمک کرد.

 

 

 

هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار نیویورک آخرین بار 3.50 دلار افزایش نشان داد و در 1213.20  دلار بسته شد. بازارهای سهام جهان روز دوشنبه تحت تاثیر خوش‌بینی معامله‌گران و سرمایه گذاران در آغاز معاملات هفته جاری به سطح بالاتری صعود کردند. مثبت ماندن بازارهای سهام و خوش بینی اخیر سرمایه گذاران، عامل منفی برای فلزات ارزشمند به خصوص طلا به عنوان یک دارایی امن بوده است. نشست کشورهای جی-20 که در آلمان به پایان رسید، نتیجه خاصی به همراه نداشت و این امر، علاقه به خرید در بازارهای سهام جهان را قوی نگه داشت. از میان رفتن ریسک‌گریزی در بازار، عامل منفی برای طلا به عنوان دارایی امن بوده است. آمار اقتصادی آمریکا که روز دوشنبه منتشر شد، سبک بوده و شاخص روند اشتغال را دربرگرفت.

 

با اینهمه روند انتشار گزارشهای اقتصادی آمریکا از روز چهارشنبه سرعت می گیرد اما رویداد مهم هفته جاری، سخنرانی جانت یلن، رییس فدرال رزرو درباره سیاست پولی بانک مرکزی در کنگره آمریکا در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه خواهد بود. در میان بازارهای تاثیرگذار بر طلا، بهای معاملات نفت نایمکس اندکی افزایش یافت اما همچنان پایین 45 دلار در هر بشکه معامله شد. فروشندگان بازار نفت از برتری فنی کوتاه مدت برخوردارند. شاخص دلار آمریکا که هفته گذشته به پایین‌ترین رکورد چند ماه اخیر نزول کرده بود، روز دوشنبه تحت تاثیر پوشش کوتاه مدت، تقریبا ثابت بود.

 

از نقطه نظر تکنیکال، بازار طلا در معاملات دوشنبه نزدیک به بالاترین قیمت روز بسته شد. بازار طلا روز دوشنبه ابتدا کاهش یافت اما نزدیک سطح 1205 دلار حمایت کافی یافت تا بهبود پیدا کند. با اینهمه انتظار می رود فروشندگان بازگردند و سطح 1225 دلار به سقف این بازار تبدیل شود. تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخهای بهره، در بلندمدت فشار منفی بر بازار طلا ایجاد می کند. پرسش واقعی این است که آیا طلا پایین 1200 دلار را خواهد شکست زیرا اگر چنین اتفاقی روی دهد، در مجموع بسیار منفی خواهد بود و بازار را در بلندمدت به سوی سطح 1000 دلار هدایت می کند.

 

اما اگر بالای سطح 1230 دلار شکسته شود، بازار در مرحله بعد به سوی سطح 1240 دلار حرکت می کند. با اینهمه دشوار بتوان تصور کرد که بازار شاهد فشار مثبت کافی برای شکستن قیمت بالاتر خواهد بود و ریسک واقعی در بلندمدت، روند نزولی است. فروشندگان طلا در شرایطی که قیمتها یک روند نزولی پنج هفته ای را طی می کنند، همچنان از برتری فنی کوتاه مدت برخوردارند. برای خریداران طلا قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، بالای سطح مقاومت فنی قدرتمند 1240 دلار است. برای فروشندگان طلا قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، پایین سطح حمایت فنی قوی 1200 دلار است. نخستین مقاومت طلا در سطح 1215 دلار که بالاترین قیمت روز دوشنبه است و دومین مقاومت این فلز درسطح 1220 دلار دیده می‌شود.

 

نخستین حمایت طلا در سطح 1204 دلار که پایین‌ترین قیمت روز دوشنبه است و دومین حمایت این فلز در سطح 1200 دلار مشاهده می‌شود.

 

منبع:اتحادیه طلا

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kp6x3

اخبار و مطالب مرتبط:

اخبار و مطالب گذشته:

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *