افت قیمت جهانی نفت به زیر 50 دلار

[ad_1]

افت قیمت جهانی طلا به زیر 50 دلارطلانیوز: قیمت  جهانی نفت  پس از حدود یک ماه و نیم  به 50 دلار رسیده بود ، دوباره کاهش یافت و هر بشکه نفت 48 دلار و 85 سنت دلار فروخته شد و در ادامه تا 49 دلار 54 سنت افزایش پیدا کرد ولی همچنان به 50 دلار نرسید.

 

 

به گزارش رویترز، در میان نگرانی ها درباره عرضه بسیار در بازار، قیمت نفت در مبادلات پرنوسان امروز کاهش یافت.

 

امروز قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده در هفته گذشته،  ۲۴ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۴۹.۵۴ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۷ سنت افزایش، بشکه‌ای ۴۷.۰۹ دلار صورت گرفت.

 

افزایش قیمت نفت در آخرین روز هفته در حالی صورت گرفته است که سرمایه گذاران چشم انتظار نتایج نشست روز دوشنبه سران عضو و غیر عضو سازمان کشور های صادر کننده نفت هستند که قرار است در روسیه گرد هم آیند و راجع به تشدید قرارداد اوپک در جهت ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا گفتگو کنند. تاماس ورگا، تحلیلگر ارشد کارگزاری PVM Oil Associates، گفته است: “دلار ضعیف، برخی تنش ها میان کویت و ایران و نشست آینده در سن پترزبورگ موجب شده اند تا امروز شاهد افزایش قیمت نفت باشیم.”

 

در روز جمعه شاخص دلار به کمترین سطح خود در یکسال گذشته سقوط کرد و این امر موجب شده است تا سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای سرمایه گذاری بر روی نفت پیدا کنند. وزیر انرژی امارات متحده عربی نیز اعلام کرده است که کاهش تولید نفت می تواند در سه ماهه سوم و چهارم امسال تاثیر بشتری بر روی قیمت نفت داشته باشد و بازار را بهبود بخشد.

 

مطابق با گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در هفته منتهی به ۱۴ جولای، موجودی نفت آمریکا ۴.۷ میلیون بشکه کاهش یافته است. این در حالی ست که تحلیل گران کاهش موجودی نفت آمریکا را ۳.۲ میلیون بشکه پیشبینی کرده بودند. موجودی بنزین آمریکا نیز ۴.۷ میلیون بشکه کاهش داشته است، در حالی که پیشبینی ها نوید کاهش ۶۵۵ هزار بشکه ای را می دادند.

 

 

این گزارش ها در حالی منتشر شد که موسسه نفت آمریکا روز سه شنبه اعلام کرده بود، در هفته منتهی به ۱۴ جولای موجودی نفت آمریکا ۱.۶ میلیون بشکه افزایش یافته است و به ۴۹۷.۲ میلیون بشکه رسیده، و موجودی بنزین این کشور ۵.۴ میلیون بشکه کاهش داشته است.

 

 

قیمت نفت روز گذشته برای نخستین بار از ۷ ژوئن به بالای ۵۰ دلار رسیده بود که امروز دوباره کاهش یافت.

 

تاجران پیش بینی می کنند در آستانه نشست اوپک در سنت پترزبورگ روسیه، قیمت ها در همین سطح باقی بماند. همچنین بازار در حال رصد گزارش‌هاست چراکه عربستان در حال بررسی یک کاهش تولید دیگر برای کاستن از فزونی عرضه در بازار است.

 

فایننشال تایمز روز چهارشنبه گزارش داد که عربستان در حال بررسی یک کاهش تولید دیگر است. رویترز سه شنبه گزارش داد که این کشور در حال همکاری با دیگر کشورها برای کاستن از ذخایر است و افزایش شگفت‌انگیز تولید لیبی و نیجریه را نیز در نظر دارد.

 

این در حالی است که امروز هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۴۴ سنت کاهش ۴۸٫۸۶ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۴۸ سنت کاهش ۴۶٫۴۴ دلار معامله شد.

 

دیروز گزارش شده بود که ذخایر نفت خام و سوخت آمریکا به شدت کاهش یافت و این گزارش قیمت نفت را بالای ۵۰ دلار برد.

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kp8a9

اخبار و مطالب مرتبط:

اخبار و مطالب گذشته:

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *