تاثیر عوامل فنی بر قیمت طلا

[ad_1]

تاثیر عوامل فنی بر قیمت طلاطلانیوز: طلا روز جمعه تحت تاثیر آمار ضعیف تورم در آمریکا که به تردیدها نسبت به امکان تصویب سومین دور افزایش نرخهای بهره از سوی فدرال رزرو در سال جاری افزود، به بالاترین قیمت در دو هفته گذشته صعود کرد. هر اونس طلا برای تحویل در اوت در معاملات روز جمعه بازار نیویورک با 10.20 دلار افزایش، در 1227.50 دلار بسته شد و هفته را با بیش از یک درصد افزایش به پایان برد.

 

 

وزارت کار آمریکا روز جمعه اعلام کرد رشد تورم قیمت مصرف کننده از 1.9 درصد در مه به 1.6 درصد در ژوئن کند شد. هزینه مصرفی نیز ضعیف‌تر از حد انتظار بود و میزان خرده فروشی 0.2 درصد در ژوئن کاهش یافت در حالی که تحلیلگران افزایش 0.1 درصدی آن را پیش بینی کرده بودند.

 

فدرال رزرو نرخهای بهره را در ژوئن افزایش داد و همچنان یک دور دیگر افزایش نرخهای بهره در سال جاری را پیش بینی می کند اما دورنمای کندی رشد تورم، پرسشهایی را نسبت به امکان تحکیم سیاست پولی برانگیخته است. جانت یلن، رییس فدرال رزرو چهارشنبه گذشته در کنگره آمریکا اعلام کرد اقتصاد به اندازه کافی قوی است تا به فدرال رزرو امکان افزایش نرخهای بهره را فراهم کند اما خاطرنشان کرد که تورم پایین سطح هدف گذاری شده مانده و این ابهام خاصی است که ممکن است بر سیاست پولی تاثیر بگذارد. پایین ماندن انتظارات برای افزایش نرخهای بهره، از طلا که سوددهی ندارد پشتیبانی می کند.

 

شاخص دلار آمریکا که این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بزرگ دنبال می کند، روز جمعه 0.6 درصد اُفت کرد و به 94.9 واحد رسید که پایین‌ترین سطح از 5 اکتبر بود. ضعیف‌تر شدن دلار، طلا را که به این ارز معامله می شود برای خریداران دارنده سایر واحدهای ارزی، ارزانتر می کند.

 

 

از نقطه نظر تکنیکال، بازار طلا در معاملات هفته گذشته ابتدا کاهش یافت اما نزدیک سطح 1200 دلار حمایت یافت و موفق شد بهبود قابل توجهی پیدا کند. سطح 1200 دلار کف محدوده تحکیم قیمت اخیر بوده و تحلیلگران فنی بر این باورند که طلا به تحکیم در بلندمدت ادامه می دهد. این به معنای آن است که طلا ممکن است در بلندمدت به سوی سطح 1300 دلار حرکت کند که در طول سال جاری، چندین بار به این حرکت اقدام کرده است.

 

اگر طلا در بالای سطح 1200 دلار بماند، به تحکیم قیمت ادامه خواهد داد. اما اگر پایین سطح 1200 دلار شکسته شود، بازار دچار فروپاشی می شود و شاید تا سطح 1150 دلار عقب نشینی کند. دلار آمریکا همچنان تاثیر بزرگی بر بازار طلا دارد و اُفت این ارز در روز جمعه کافی بود تا به طلا کمک کند افزایش قابل توجهی پیدا کند. فروشندگان طلا همچنان از برتری فنی کوتاه مدت برخوردارند اما خریداران هفته خوبی را سپری کردند.

 

برای خریداران طلا قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، بالای سطح مقاومت فنی قدرتمند 1240 دلار است. برای فروشندگان طلا قیمت کوتاه مدت بعدی که باید شکسته شود، پایین سطح حمایت فنی قوی 1200 دلار است. نخستین مقاومت طلا در سطح 1229.70 دلار که بالاترین قیمت روز جمعه است و دومین مقاومت این فلز درسطح 1230 دلار دیده می‌شود. نخستین حمایت طلا در سطح 1220 دلار و دومین حمایت این فلز در سطح 1214 دلار که پایین‌ترین قیمت روز جمعه است، مشاهده می‌شود.

 

منبع:اتحادیه طلا

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kp6ra

اخبار و مطالب مرتبط:

جدیدترین اخبار و مطالب:

اخبار و مطالب گذشته:

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *