حرکت افزایشی طلا دوام پیدا می کند؟

[ad_1]

حرکت افزایشی طلا دوام پیدا می کند؟طلانیوز:طلا روز سه شنبه تحت تاثیر جنجال سیاسی جدید در واشنگتن که از تقاضا برای این فلز ارزشمند به عنوان دارایی امن حمایت کرد، برای دومین روز متوالی افزایش یافت.

 

 

انتشار ایمیلهایی از دونالد ترامپ جونیور که نشان داد روسیه مایل بود از مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ حمایت کند، جنجال تازه ای آفرید و کمک کرد طلا از محدوده منفی، به بالاترین قیمت روزانه صعود کند و در عرض چند دقیقه حدود 8 دلار افزایش یافت. هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار نیویورک آخرین بار 1.50 دلار یا 0.1 درصد افزایش نشان داد و در 1214.70 دلار بسته شد.

 

مایکل آرمبراستر از شرکت کارگزاری آلتاوست در این باره به مارکت واچ گفت: به نظر می رسد ایمیل دونالد ترامپ جونیور از موضع خریداران طلا حمایت کرد. آنچه که جالب است این است که طلا موفق رشد رشد قیمتش را حفظ کند در حالی که رشد بازده اوراق خزانه معکوس شد. طلا که هفته گذشته بدنبال انتشار آمار اشتغال قوی در آمریکا کاهش چشمگیری را متحمل شده بود، روز دوشنبه بهبود ملایمی داشت. با اینهمه این فلز زرد از رکورد نزدیک به 1300 دلار در هر اونس که در ژوئن به آن صعود کرده بود، بیش از 6 درصد کاهش یافته است.

 

با انتظار بازار برای سخنرانی جانت یلن، طلا ممکن است در کوتاه مدت تحت فشار منفی بماند. جانت یلن، رییس فدرال رزرو قرار است روزهای چهارشنبه و پنج شنبه درباره سیاست پولی بانک مرکزی در برابر کنگره صحبت کند و گزارش “بژ بوک” فدرال رزرو نیز روز چهارشنبه منتشر می شود.

 

فدرال رزرو در گزارش سیاست پولی نیم سالانه خود که هفته گذشته منتشر شد، اعلام کرد افزایش تدریجی نرخهای بهره را پیش بینی می کند. افزایش نرخهای بهره، هزینه نگهداری طلا را که بازدهی ندارد، افزایش می دهد و سرمایه گذاران را به سوی داراییهای پرریسک مانند سهام جذب می کند.

 

نرخهای بهره بالاتر همچنین از ارزش دلار پشتیبانی می کند که معمولا خلاف جهت طلا حرکت می کند. شرکت تی دی سکیوریتیز در گزارشی پیش بینی کرد یلن احتمالا از افزایش بیشتر نرخهای بهره و کاهش ترازنامه بانک مرکزی خبر می دهد. اظهارات یلن و سایر مقامات بانک مرکزی در هفته جاری ممکن است موجبات سقوط طلا به 1200 دلار در هر اونس که رکورد پایین ماه مه است را فراهم کند. اما با اینکه پیش بینی می شود طلا به این رکورد اندک سقوط کند، به دلیل تردیدهایی که نسبت به اقدامات فدرال رزرو وجود دارد و همچنین ادامه تنشهای ژئوپلیتیکی، کاهش بیشتر قیمت طلا بعید خواهد بود.

 

بعلاوه تردیدهایی که نسبت به توانایی دولت دونالد ترامپ برای اجرای تدابیر محرک اقتصادی وجود دارد، دلیل عمده تردید نسبت به امکان افزایش نرخهای بهره از سوی فدرال رزرو است. به گفته جیم ویکاف، تحلیلگر ارشد در کیتکونیوز، در شرایطی که موضع روسای بانکهای مرکزی جهان درباره سیاست پولی به سوی افزایش نرخهای بهره متمایل شده است، بازار به اظهارات مقامات بلندپایه بانکی متمرکز شده است.

 

با اینهمه در حال حاضر تحولات مثبتی روی داده که بازار را به خود جذب کرده اند و احتمالا باعث می شوند قیمت طلا بالاتر رود.  شاخص دلار آمریکا در معاملات سه شنبه پس از اینکه رشد دلار در برابر ین محدود شد، در برابر سبدی از ارزهای بزرک 0.3 درصد کاهش پیدا کرد.

 

منبع:اتحادیه طلا

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kp696

اخبار و مطالب مرتبط:

اخبار و مطالب گذشته:

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *