موانع لازم برای افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا برطرف شده است

[ad_1]


به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، روند صعودی قیمت طلا در بازارهای بین المللی از روز جمعه آغاز شده و همچنان ادامه داشته است.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا و افزایش رشد اقتصادی چین در سه ماه دوم امسال تاثیر مهمی بر ادامه روند صعودی قیمت طلا در بازارهای بین المللی داشته است.

تازه ترین آمارها نشان می دهد که رشد اقتصادی چین در سه ماه دوم امسال به بیش از 6.9 درصد رسیده است که از پیش بینی های اولیه کارشناسان و تحلیلگران بیشتر بوده است.

تام کندال تحلیلگر ارشد بانک سی آی بی سی تاکید کرد: به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت به روند صعودی خود ادامه خواهد داد چرا که مسیر لازم برای افزایش بیشتر قیمت این فلز گرانبها هموار شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: تقاضای سفته بازی عامل مهمی برای افزایش قیمت طلا در بازارهای بین المللی بوده است. اظهارات مهم جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست دو روزه کنگره نیز تاثیر زیادی بر کاهش ارزش دلار و افزایش قیمت طلا داشته است. رئیس فدرال رزرو گفته است که هر گونه افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده تدریجی خواهد بود.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی اظهار داشت: به نظر من فدرال رزرو به این زودی قادر به افزایش مجدد نرخ بهره نخواهد بود و این احتمال هست که تا پایان امسال دیگر نرخ بهره را افزایش ندهد. به نظر می رسد فدرال رزرو در شرایط کنونی عجله ای برای کاهش تراز مالی خود نیز نداشته باشد.

قیمت جهانی طلا پس از رشد 1.5 درصدی در هفته گذشته طی روزهای اخیر نیز به روند صعودی خود ادامه داده است.

کندال گفت: به نظر می رسد انتشار آمارهای مربوط به خرده فروشی در آمریکا نشان می دهد که اعتماد مصرف کننده با کاهش روبرو شده و اوضاع بخش مسکن نیز به شدت نگران کننده است. این آمارها می تواند فشار زیادی را فدرال رزرو آمریکا وارد کند. از سوی دیگر تحولات بازار جهانی نفت نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد.

طی هفته های آینده قرار است مذاکرات مهمی درباره افزایش سقف بدهی های دولت آمریکا انجام شود که این مساله نیز می تواند در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا باشد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *