کاهش قیمت طلا به نزدیک پایین ترین سطح 2 ماهه

[ad_1]

gold_1890طلانیوز: قیمت طلای جهانی امروز با کاهش روبرو شد ولی همچنان بالای پایین ترین سطح قیمتی 2 ماه گذشته که روز پنجشنبه به آن رسیده بود قرار گرفت.

 

 

به گزارش رویترز ، نتیجه آمار منتشره فدرال رزرو از حقوق و دستمزدهای بخش خصوصی پایین تر از حد انتظار بود و از طرفی ارزش اوراق خزانه داری افزایش پیدا کرده است که این 2 موضوع می توان در زمان و میزان افزایش نرخ بهره امسال از جانب فدرال رزرو تاثیر گذار باشد.

 

متن مذاکرات نشست 13 و 14 ژوئن فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که مقام های بانک مرکزی آمریکا نسبت به این مساله که نرخ تورم چه تاثیری می تواند بر روند افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده دارد اختلاف نظر دارند.

 

این افزایش اختلافات به شدت چشم انداز بالا رفتن نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال و سال آینده را با ابهام روبرو کرده است. فدرال رزرو آمریکا از ابتدای امسال تاکنون 2 بار نرخ بهره را افزایش داده و قصد دارد یک بار دیگر تا پایان امسال نرخ بهره را افزایش دهد.

 

عامل دیگر در کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش مالیات خدمات طلا از 1.2 به 3 درصد در بازار هند می باشد . هند سیاست‌های مالیاتی خود را از اول جولای افزایش داد  و این مسئله تقاضا برای طلا را کاهش داده است

 

طلا در انتظار نتیجه آمارهای مهم بخش  حقوق و دستمزد غیر کشاورزی اقتصاد آمریکا قرار دارد و به نظر بسیاری از سرمایه گذاران وتحلیلگران بازار بعد از افزایش قیلی نرخ بهره ، فدرال رزرو از سیاستهای پولی انقباضی خود دست کشیده  است.

 

قیمت طلا در بازارهای آسیای با 0.2 درصد کاهش به 1224.47 دلار رسید و در ادامه تا 1219.60 دلار کاهش پیدا کرد.

در بازار امریکا هم طلا برای تحویل در ماه اگوست با 0.1 درصد کاهش به قیمت 1223.30 دلار دادو ستد شد.

 

طلا چهارشنبه تا 1217.14 دلار کاهش یافته بود که پایین ترین ارزش دلار از 10 می بود.

 

بر طبق داده های موجود سرعت رشد در بخش خدمات اقتصادی ایالات متحده در ماه ژوئن تسریع شد.

 

ارزش سهام در بازارهای جهان کاهش یافته است  و ارزش یورو بعد از انتشار متن مذاکرات بانک مرکزی اروپا و احتمال دور زدن تعهد خرید اوراق قرضه افزایش پیدا کرد.

 

افزایش بازده اوراق خزانه داری امریکا بعد از 10 سال اتفاق افتاده و به نظر جورجتا بوئل از تحلیلگران ارشد ABN amro   افزایش نرخ اصلی اوراق خزانه داری و دلار ضعیف در حال فشار به یکدیکر هستند و این دو موضوع تاثییر زیادی در بازارها ی مهم مخصوصا طلا دارد.

 

قیمت طلا معمولا با افزایش نرخ بهره و افزایش هزینه سرمایه گذاری و نگهداری با  کاهش قیمت روبرو می شود. نرخ تورم کمتر از حد انتظار فدرال رزرو باعث نگرانی فدرال رزرو و باعث احتیاط در بالابردن نرخ بهره می شود.

 

بانک مرکزی اروپا نیز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که استفاده از یورو در بازارهای بین المللی طی یک سال گذشته با کاهش روبرو شده است، نگرانی نسبت به خطرات سیاسی و استفاده بیشتر از پول ملی کشورهای نوظهور و در حال توسعه تاثیر زیادی در این مساله داشته است.

 

به نظر می رسد برخی بانک های مرکزی بزرگ جهان قصد دارند طی ماه های آینده اجرای سیاست های انبساطی پولی را متوقف کرده و نرخ بهره را افزایش دهند. بانک های مرکزی اروپا، کانادا و انگلیس احتمالا طی ماه های آتی نرخ بهره را افزایش می دهند. این مساله می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت جهانی طلا داشته باشد.

 

تشدید نگرانی ها نسبت به بحران کره شمالی می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی باشد. آمریکا هشدار داده است که آماده استفاده از زور برای متوقف کردن برنامه های هسته ای و موشکی کره شمالی است ولی همچنان ترجیح می دهد که از راهکار سیاسی و دیپلماتیک برای حل این مساله استفاده شود.

 

طلانیوز

 

 

 

 

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kpuqx

اخبار و مطالب مرتبط:

اخبار و مطالب گذشته:

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *